ZAWIESZENIE PNEUMATYCZNE


Arnott

Zawieszenie pneumatyczne

W procesie regeneracji rdzeni firma Arnott wykorzystuje wyłącznie rdzenie produktów oryginalnych. Z tego względu Arnott nie przyjmuje zwrotów części sklasyfikowanych jako rdzenie nieoryginalne. W ramach polityki firmy zwrot kaucji przysługuje wyłącznie w przypadku zwrotu rdzeni sklasyfikowanych jako OE. W razie zwrotu rdzeni nieoryginalnych, kaucja nie zostanie zwrócona.

Kryteria te są niezbędne do zapewnienia wysokiej jakości komponentów regenerowanych, spełniających kryteria i zapewniających funkcjonalność podzespołów OE.

 

Cechy charakterystyczne rdzeni nieoryginalnych (non OE):

      Oznaczenie “High quality” na etykiecie produktu

      Etykiety dostawców nieoryginalnych

      Komponenty amortyzatora w wykończeniu „na wysoki połysk”

      Etykieta ATC

      Białe uszczelnienie

      Spawy punktowe

      Zawory (złączki) ALS

      Szpilki spawane punktowo

 

W dalszej części zaprezentowano przykłady cech charakterystycznych opisanych powyżej.

Lista nie jest wyczerpująca i nie gwarantuje, że pozostałe rdzenie zostaną zaakceptowane. Ostateczna decyzja leży w gestii firmy Arnott.

 

Uwaga: Arnott zastrzega sobie prawo do złomowania zwróconych rdzeni niespełniających standardów firmy Arnott.

Unacceptable examples

Oznaczenia "high-quality" na etykietach,mogą występować w różnych miejscach amortyzatorów.

Oznaczenia "high-quality" na etykietach,mogą występować w różnych miejscach amortyzatorów.Etykiety dostawców nieoryginalnych  Niektórzy dostawcy zwykle nie posiadają w asortymencie kolumn pneumatycznych OE. Takie rdzenie nie są traktowane jako oryginalne i nie mogą być przyjęte. Niżej kilka przykładów oznaczeń rdzeni nieoryginalnych. W razie wątpliwości należy się skonsultować z firmą Arnott przed zwrotem rdzeni.

Etykiety dostawców nieoryginalnych Niektórzy dostawcy zwykle nie posiadają w asortymencie kolumn pneumatycznych OE. Takie rdzenie nie są traktowane jako oryginalne i nie mogą być przyjęte. Niżej kilka przykładów oznaczeń rdzeni nieoryginalnych. W razie wątpliwości należy się skonsultować z firmą Arnott przed zwrotem rdzeni.Wykończenie  Komponenty miechów i amortyzatorów wykończone błyszczącą, odbijającą światło farbą nie są częściami OE.

Wykończenie Komponenty miechów i amortyzatorów wykończone błyszczącą, odbijającą światło farbą nie są częściami OE.Etykieta ATC  Poniższa etykieta z numerem seryjnym ATC nie występuje na produktach oryginalnych

Etykieta ATC Poniższa etykieta z numerem seryjnym ATC nie występuje na produktach oryginalnych


Białe uszczelnienie  Biały uszczelniacz/klej nie jest stosowany w produktach oryginalnych do przytwierdzenia osłony do górnego mocowania. W produktach OE stosowany jest montaż na wcisk bez dodatkowego uszczelnienia.

Białe uszczelnienie Biały uszczelniacz/klej nie jest stosowany w produktach oryginalnych do przytwierdzenia osłony do górnego mocowania. W produktach OE stosowany jest montaż na wcisk bez dodatkowego uszczelnienia.


Spawy punktowe  Spawy punktowe na obudowie zaworu i łączeniach amortyzatora oznaczają część nieoryginalną. Jedynym wyjątkiem są kolumny do samochodu Mercedes-Benz S-Class W220 (AS-2193 & AS-2194) w których występują spawy punktowe.

Spawy punktowe Spawy punktowe na obudowie zaworu i łączeniach amortyzatora oznaczają część nieoryginalną. Jedynym wyjątkiem są kolumny do samochodu Mercedes-Benz S-Class W220 (AS-2193 & AS-2194) w których występują spawy punktowe.
Zawory (złączki) ALS  Zawory oznaczone jako ALS nie są zaworami OE, tak więc rdzenie, na których występują są traktowane jako nieoryginalne. Jedynie amortyzatory z zaworami VOSS są traktowane jako oryginalne.

Zawory (złączki) ALS Zawory oznaczone jako ALS nie są zaworami OE, tak więc rdzenie, na których występują są traktowane jako nieoryginalne. Jedynie amortyzatory z zaworami VOSS są traktowane jako oryginalne.Szpilki spawane punktowo  Szpilki spawane punktowo kwalifikują rdzeń jako nieoryginalny.

Szpilki spawane punktowo Szpilki spawane punktowo kwalifikują rdzeń jako nieoryginalny.